Πέμπτη 25.04.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Καλός στο α΄ ημίχρονο ο ΑΟΚ, στο β΄ ο Ατρόμητος πήρε τη νίκη

ΑΟΚ Ατρόμητος
16 Δεκεμβρίου 2017 / 17:20

Κάνοντας ένα εξαιρετικό α΄ ημίχρονο ο ΑΟΚ δεν μπόρεσε να πάρει κάτι κόντρα στον Ατρόμητο και έχασε 1-3 μένοντας πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα

Κάνοντας ένα εξαιρετικό α΄ ημίχρονο ο ΑΟΚ δεν μπόρεσε να πάρει κάτι κόντρα στον Ατρόμητο και έχασε 1-3 μένοντας πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα με τη λήξη του α΄ γύρου. Η ομάδα μας πλέον προβληματίζει και πρέπει να αλλάξουν πράγματα στο β΄ γύρο αν θέλει να μείνει στην κατηγορία.
Ο ΑΟΚ που ξεκίνησε πολύ δυνατά και επιθετικά έχασε μεγάλη διπλή ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο 5΄ σε κοντινό σουτ του Γκόμεζ που απέκρουσε ο Γιαννιώτας και στην επαναφορά νέο κοντινό σουτ του Αρτυματά βρήκε αντίπαλο και αποκρούστηκε. Στο 16΄  ο Γιαννιώτας έκανε νέα σπουδαία απόκρουση σε σουτ του Μπάουμαν. Ο ΑΟΚ καλύτερος πίεζε και του έλειπε το γκολ ενώ ο Ατρόμητος περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο. Ο ΑΣΟΚ απείλησε καις το 39΄ με κεφαλιά του Μπάουμαν και στο 45΄με σουτ του Νούνες αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει, ενώ ο Ατρόμητος είχε μια φάση μόνο στο 37΄ όταν κόρνερ του Γιαννούλη βρήκε το πάνω μέρος της οριζόντιας δοκού.
Στην επανάληψη ο Κάναντι ανακάτεψε την τράπουλα, ο Ατρόμητος βγήκε αλλαγμένος ο ΑΟΚ δεν μπόρεσε να ακολουθήσει και βρέθηκε μέσα σε τρία λεπτά πίσω στο σκορ με 2-0 από τέρματα του Ουάρτα στο 59΄ και 62΄. Κάποιες αλλαγές βοήθησαν την ομάδα επιθετικά που μείωσε με εξαιρετικό σουτ του Σιόντη στο 77΄και ενώ πίεζε να φτάσει στην ισοφάριση, σε μια αντε
πίθεση  στο 93΄ ο Βασιλακάκης «κρέμασε» τον Κουτζαβασίλη για το 1-3.
Διαιτητές: Κομίνης (Θεσπρωτίας), Κωσταράς (Αιτ/νίας), Κολοσιώνης (Αιτ/νίας)

ΚΕΡΚΥΡΑ (Α. Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Γκομές, Ιωάννου, Γρομητσάρης, Σοϊλέδης, Σιόντης, Ζορμπάς (46' Κόντος), Αρτυματάς, Επστάιν (73' Αναστασίου), Νούνες (64' Γεωργίου), Μπάουμαν.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Ντ. Κάναντι): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Χατζηϊσαΐας, Ρισβάνης, Γιαννούλης, Κυριακίδης (46' Καρασαλίδης), Μπουσούλατζιτς, Ουμπίδες (87' Ουμπίδες), Βασιλακάκης, Ουάρντα, Ντάουντα (29' λ. τρ. Μενσά).