Γ΄ Εθνική: Πολύτιμους βαθμούς έχασε η ΑΕΛ στο ματς με τη Δόξα Κρανούλας

ΑΕ Λευκίμμης
17 Δεκεμβρίου 2017 / 17:57

Αποτελέσματα 13ης αγωνιστικής & βαθμολογία

Την ευκαιρία να πλησιάσει περισσότερο την κορυφή έχασε η ΑΕΛ μετά το 2-2 που έφερε με τη Δόξα Κρανούλας. Ήταν ένα μέτριο ποιοτικά ματς ειδικά στο α΄ μέρος όταν και η ΑΕΛ βρέθηκε πίσω στο σκορ. Στην επανάληψη εξαιρετική η Λευκίμμη ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση, αλλά δεν μπόρεσε να φτάσει στη νίκη. Η Δόξα προηγήθηκε στ ο 36΄με τον Παρχαρίδη με διαγώνιο σουτ. Η ΑΕΛ ισοφάρισε στο 55΄με κοντινό πλασέ του Κομνηνάκη μετά από εκτέλεση κόρνερ. Ο Τσεβανέδης δέκα λεπτά αργότερα έκανε το 2-1 και όλα έδειχναν ότι η ΑΕΛ θα πάρει τους τρεις βαθμούς. Όμως στο 79΄ με νέο γκολ του Παρχαρίδη που αξιοποίησε σέντρα του Ζδράβου.
Πολλά παράπονα η ΑΕΛ από τη διαιτησία του Θεσπρωτού Στ. Στεφάνου.
Α.Ε. Λευκίμμης: Βαρέλης, Βούλγαρης (66’ Ρογκότης), Φωτιάς, Βασιλάκης, Σαμουηλίδης, Αναστασιάδης, Ηλίας, Μύριλας, Κομνηνάκης (68’ Γαστεράτος), Τσεβανίδης, Στέρεφ
Δόξα Κρανούλας: Αρχοντάκης, Μαρμούτας (78’ Νούγιας), Πάσχος, Τσουλιάης, Νάσιος, Μιχάλης, Τσουμάνης, Τσιέπας (85’ Παράσχης), Παρχαρίδης (90’ Μουζακίτης), Γκέγκα (89’ Πασχάλης), Ζδράβος