Γ΄Εθνική: Νίκες για τις κερκυραϊκές ομάδες

Γ΄Εθνική
21 Οκτωβρίου 2018 / 16:47
ΣΠΥΡΟΣ ΠΙΚΟΥΛΑΣ

Η ΑΕΛ 4-0 τα Αεράτα, ο Κρόνος 1-0 το Σούλι

Διπλή επιτυχία για τις κερκυραϊκές ομάδες που μας αντιπροσωπεύουν στη Γ΄ Εθνική είχαμε, αφού την 4η αγωνιστική παίζοντας εντός έδρας κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης. Η Λευκίμμη πολύ εύκολα κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της ομάδας των Γρεβενών Αεράτα με 4-0, προηγήθηκε στο 31΄ με πλασέ του Βαρούχα μετά από εξαιρετική πάσα του Τσεβανέδη, ενώ προηγουμένως είχε δοκάρι στο 19΄ με τον Τσιόφλιο και 1-0 έληξε το ημίχρονο. Στην επανάληψη η ΑΕΛ που είχε καθολική υπεροχή πέτυχε τρία ακόμη τέρματα με τους Κιπτύου στο 65΄, Τσιόφλιο 70΄ και Βαρούχα 74΄.
Ο Κρόνος πέτυχε την παρθενική του νίκη στη Γ΄ Εθνική κατηγορία, νίκησε με 1-0 την πρωτοπόρο ομάδα του Σουλίου, δίκαια και καθαρά με ένα καταπληκτικό γκολ που πέτυχε με γυριστό σουτ ο Μουζακίτης.