Γ΄ Εθνική
20 Ιανουαρίου 2019 / 17:30
Σπύρος Πίκουλας

ΠΡΕΒΕΖΑ. Ο Κρόνος με 21 παίκτες αποστολή και καλή ψυχολογία πήγε στο Καναλάκι για να πάρει

τους τρεις βαθμούς κόντρα στον Αχέροντα. Απέναντί του μια ομάδα που και αυτή παλεύει να φτάσει στην κορυφή και η οποία είχε την τύχη να κερδίσει πέναλτι μόλις στο 17΄ και να προηγηθεί, αφού ο Σδράβος ήταν εύστοχος και το 1-0 ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη ο Κρόνος πίεσε, είχε υπεροχή και ευκαιρίες να φτάσει τουλάχιστον στην ισοφάριση με Χατζηδημητρίου, Σπαχίου και με τον Κονισπολιάτη που είχε δοκάρι στο 93΄, αλλά τελικά δεν μπόρεσε να πάρει ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας.