Ποιοι εκλέγονται στο νέο δημοτικό συμβούλιο Κεντρικής Κέρκυρας & Διαποντίων

ΚΕΡΚΥΡΑ. Την τελική ανακήρυξη της σύνθεσης του Δημοτικού συμβουλίου Κεντρικής Κέρκυρας έκανε το Πρωτοδικείο.

21
Ιουνίου / 2019

Σύμφωνα  με αυτήν, στον Δήμο Κεντρικής Κέρκυρας και Διαποντίων Νήσων εκλέγονται οι εξής με βάση τους σταυρούς που έλαβαν:

1. Ο  συνδυασμός ”Κερκυραίων Δήμος” έλαβε 15 έδρες:

7 έδρες Εκλογική περιφέρεια Κερκυραίων
2 έδρες Αχιλλείων
1 έδρα Φαιάκων
1 έδρα Παρελίων
1 έδρα Παλαιοκαστριτών
1 έδρα Οθωνών
1 έδρα Μαθρακίου
1 έδρα Ερείκουσας
Εκλέγονται:

Μεταλληνός Δημήτρης
Παντελιός Γιώργος
Σκούπουρας ΑΝτρέας
Σερεμέτης Ιωάννης
Μωραίτης Σπύρος
Τόμπρου Χρυσούλα
Καλόγερος Νικόλαος
Γιώτης Θεοχάρης
Μελίδης Βασίλειος
Τζάννε Παναγιώτα
Ζερβού Μαρία
Ραράκος Ευάγγελος
Κατέχης Δημήτρης
Αργυρός Βασίλης
Κατέχης Αλέξανδρος

2. Ο  συνδυασμός ”Κέρκυρα να Ζεις” έλαβε 13 έδρες:

6 έδρες Εκλογική περιφέρεια Κερκυραίων
2 έδρες Αχιλλείων
2 έδρα Φαιάκων
1 έδρα Παρελίων
2 έδρα Παλαιοκαστριτών
Εκλέγονται:

Τρεπεκλής Ιωάννης
Δαγκλή Ανδρομάχη
Ανυφαντής Γεράσιμος
Τριανταφυλλούδης Ιωάννης
Μπούρας Σπύρος
Σπάτουλας Βασίλης
Ρίγγας Σπύρος
Τσιμπούλη Φανή
Δήμου Αλέξανδρος
Βραδής Νίκος
Μάζη Αγαθή
Αγάθος Κώστας
Θεόδοτος Δημήτρης

3. Ο  συνδυασμός ”Πρώτα η Κέρκυρα ” έλαβε 4 έδρες:

2 έδρες Εκλογική περιφέρεια Κερκυραίων
1 έδρα Φαιάκων
1 έδρα Παρελίων
Εκλέγονται:

Καλούδης Γιώργος
Βλάχος Σπύρος
Βασιλάκης Μιλτιάδης
Καρδακάρη Αγγελική

4. Ο  συνδυασμός ”Κερκυραϊκή αναγέννηση ” έλαβε 3 έδρες:

2 έδρες Εκλογική περιφέρεια Κερκυραίων
1 έδρα Παρελίων
Εκλέγονται:

Σαρλής Χρύσανθος
Μπούκας Χρυσόστομος
Ρίγγα Αγγελική

5. Ο  συνδυασμός ”Κέρκυρα ψηλά ” έλαβε 3 έδρες:

2 έδρες Εκλογική περιφέρεια Κερκυραίων
1 έδρα Αχιλλείων
Εκλέγονται:

Νεράτζης Σπύρος
Βαρούχας Παναγιώτης
Βαρότσης Ιωάννης

6. Ο  συνδυασμός ”Λαϊκή Συσπείρωση ” έλαβε 3 έδρες:

2 έδρες Εκλογική περιφέρεια Κερκυραίων
1 έδρα Αχιλλείων
Εκλέγονται:

Μπορμπότης Γιάννης
Χαραλάμπους Μυρσίνη
Πιέρρης Ιωάννης
7. Ο  συνδυασμός ”Εκκίνηση ” έλαβε 1 έδρα:

Μαρκάτης Λευτέρης

8. Ο  συνδυασμός ”Κέρκυρα 180” έλαβε 1 έδρα:

Δρύ Μαρία

9.  Ο  συνδυασμός ”Κερκυραϊκή συμμαχία” έλαβε 1 έδρα:

Γιώργος Καρύδης

10.  Ο  συνδυασμός ”Κέρκυρα Αλλαγής” έλαβε 1 έδρα:

Σπύρος Πουλής