Σάββατο 20.04.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

«Ντόρτια» (4-0) Πλατανιά στην Κέρκυρα

ΑΟΚ
08 Δεκεμβρίου 2019 / 17:03

Περίπου... ένα ημίχρονο άντεξαν οι «Φαίακες», που δέχτηκαν το πρώτο γκολ στις καθυστερήσεις του α΄ 45λεπτου και κατέρρευσαν στην επανάληψη δεχόμενοι ακόμα τρια γκολ - «Κολλημένος» στον πάτο της βαθμολογίας με 8 ήττες σε ισάριθμα ματς ο ΑΟΚ

ΧΑΝΙΑ (ΚΡΗΤΗ).  Την πιο βαριά ήττα του, μέχρι τώρα, στο φετινό πρωτάθλημα της Super League 2, υπέστη ο ΑΟΚ, καθώς συνετρίβη με 4-0 στα Χανιά, από τον σαφώς ανώτερο και ποιοτικότερο Πλατανιά, στην αναμέτρηση, η οποία διεξήχθη στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής.

Οι «Φαίακες», οι οποίοι μετρούν πλέον 8 ήττες στα ισάριθμα πρώτα ματς του πρωταθλήματος όντας καθηλωμένοι στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα της SL2, άντεξαν -σχεδόν- για ένα ημίχρονο, στις καθυστερήσιεις του α' 45λεπτου ωστόσο,  δέχτηκαν το γκολ από τον Μπιανκόνι.

Στο β' ημίχρονο, πολύ νωρίς, στο 50', ο Λουκίνας «έγραψε» το 2-0 για τους γηπεδούχους, οι οποίοι έχοντας εύκολο έργο πλέον μέχρι τη λήξη του ματς έφτασαν στην επίτευξη ακόμα δύιο γκολ, με τον Μπιανκόνι στο 60' (δεύτερο προσωπικό) και Κωστίκο στο 90'  για να διαμορφωθεί το τελικό -εμφατικό για τον Πλατανιά- 4-0.