Παρασκευή 19.04.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Κέρκυρα – Παναθηναϊκός 1-1 (ημίχρονο)

Supoerleague
22 Ιανουαρίου 2017 / 20:14

ΚΕΡΚΥΡΑ. Από ένα γκολ για κάθε ομάδα στα πρώτα 45 λεπτά του αγώνα που διεξάγεται στο ΕΑΚΚ.

Η ομάδα του Παναθηναϊκού μετέτρεψε την πρώτη αξιόλογη επίσκεψή της στην άμυνα της Κέρκυρας σε γκολ και μετά από πολύ ωραία κάθετη  μπαλιά του Βιγιαφάνες, ο συνήθης ύποπτος Μάρκους Μπέργκ νίκησε τον Κουτζαβασίλη και έκανε το 0-1 στο 22΄.
Η ομάδα του ΑΟΚΚ δεν άργησε να απαντήσει και 7 λεπτά αργότερα, στο 29΄, ο Επστάιν εκμεταλλευόμενος την πάσα του Ντουαλά ισοφάρισε και έφερε το ματς στα ίσα.

Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό στο 33΄ αφού ο Χουλτ ένιωσε ενόχληση στο αριστερό πόδι και αντικαταστάθηκε από τον Χουχούμη. Από την άλλη ο Ντουαλά έφτασε κοντά στο να αποχωρήσει και αυτός αφού χτύπησε 2 λεπτά πριν τη συμπλήρωση του ημιχρόνου, αλλά τελικά έμεινε μέχρι το σφύριγμα της λήξης του πρώτου μέρους.