Παρασκευή 19.04.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Κ17: ΑΟΚΚ - Ξάνθη 0-3

ΠΑΕ ΑΟΚΚ
24 Φεβρουαρίου 2017 / 18:40

ΚΕΡΚΥΡΑ. Το ματς που άνοιξε την αυλαία του πρωταθλήματος υποδομής της Σούπερ Λίγκα στην κατηγορία Κ17 ήταν αυτό ανάμεσα στον ΑΟΚΚ και την Ξάνθη, που έγινε το πρωί της Παρασκευής στο γήπεδο της ΕΠΣΚ στο Κανόνι.

Η ομάδα του Άρη Λούβρου πάλεψε το ματς, αλλά βρήκε απέναντι της μια καλύτερη ομάδα (είναι 2η στο βαθμολογικό πίνακα) και  έχασε φυσιολογικά με σκορ 0-3. Στο α΄ μέρος η Κέρκυρα στάθηκε πολύ καλά είχε τις φάσεις που μπορούσε να σκοράρει, όπως βέβαια και η Ξάνθη.
Στην επανάληψη όμως μέσα σε πέντε λεπτά κρίθηκαν τα πάντα αφού η Ξάνθη πέτυχε δυο γρήγορα τέρματα και στη συνέχεια χωρίς να κινδυνέψει όχι μόνο πήρε τη νίκη, αλλά πέτυχε προς το τέλος ένα ακόμα τέρμα. Στο 50΄ ο Δουλγέρης άνοιξε το σκορ και πέντε λεπτά αργότερα είχαμε το 0-2 με σκόρερ αυτή τη φορά τον Ιωάννου, Το σκορ έκλεισε στο 83΄ ο Τσιλιγγίρης.
Διαιτητής του ματς ο κερκυραίος Σπ. Κολυτάς με βοηθούς τους επίσης κερκυραίους Μίαρη, Καββαδία.