Σάββατο 20.04.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Έπιασε κορυφή η Βολίδα 3-0 την ΓΕΘ

βόλεϊ γυναικών
27 Μαρτίου 2017 / 18:39

ΚΕΡΚΥΡΑ. Σε εξ αναβολής παιγνίδι για το πρωτάθλημα των παγκορασίδων η Βολίδα νίκησε 3-0 σετ την ΓΕΘ και πάτησε στην κορυφή του Ομίλου, εκεί όπου ήταν ο Ερμής Ηγουμενίτσας.

Βέβαια οι δυο ομάδες το Σάββατο θα βρεθούν αντίπαλες στη Θεσπρωτία και μια από την δύο θα μείνει μόνη πρώτη. Λέμε Βολίδα 1, αφού ο σύλλογος της Μέσης έχει κατεβάσει δυο ομάδες στο πρωτάθλημα, έχοντας πληθώρα αθλητριών για να τους δώσει τη δυνατότητα να συμμετάσχουν σε επίσημα παιγνίδια περισσότερα κορίτσια.
Το παιγνίδι με την ΓΕΘ ήταν πολύ καλό και από τις δυο ομάδες. Δυνατή η ομάδα της Αχαράβης πάλεψε πολύ το ματς, έχασε στις λεπτομέρειες το πρώτο σετ 27-25 από την Βολίδα, που έκανε λάθη, αλλά βελτιώθηκε στη συνέχεια και πήρε ευκολότερα με 25-17 το σετ. Στο τρίτο σετ η ΓΕΘ έκανε μεγάλη προσπάθεια να το πάριε για να μπει στο ματς, η Βολίδα στάθηκε καλύτερα το κέρδισε 25-20 και μαζί και το ματς, βλέποντας πλέον