Δευτέρα 13.05.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Ο ΑΟ Παξών 5-0 τον ΠΑΟ Σφακιανάκη σε εξ αναβολής ματς

ΕΠΣΚ
14 Δεκεμβρίου 2022 / 17:31

Η ομάδα των Παξών ήταν καλύτερη, προηγήθηκε 3-0 στο ημίχρονο και έφτασε εύκολα στη νίκη

ΚΕΡΚΥΡΑ. Λόγω των προβλημάτων που δημιουργούνται (λόγω καιρού κυρίως) με τις μετακινήσεις από και προς Παξούς για τους αγώνες της ομάδας, τρία από τα οκτώ ματς της ομάδας αναβλήθηκαν. Το μεσημέρι της Τετάρτης 14/12 η ΕΠΣΚ όρισε και έγινε το ματς της 5ης αγωνιστικής ανάμεσα στον ΑΟ Παξών και τον ΠΑΟ Σφακιανάκη που τελείωσε με νικητές τους γηπεδούχους με 5-0.
Η ομάδα των Παξών που είχε 16 ποδοσφαιριστές στη διάθεσή της ήταν καλύτερη, προηγήθηκε 3-0 στο ημίχρονο και έφτασε εύκολα στη νίκη, ανέβηκε δε και βαθμολογικά. Έχει να δώσει ακόμη δυο εξ αναβολής αγώνες εντός με Θιναλιακό και εκτός με Αχιλλέα Νυμφών. Ο ΠΑΟ Σφακιανάκης πήγε στους Παξούς με πάρα πολλές ελλείψεις, είναι χαρακτηριστικό ότι μόλις 12 ποδοσφαιριστές ήταν στην αποστολή και η ήττα ήλθε φυσιολογικά.
Να σημειώσουμε ότι σκόρερ των τερμάτων της γηπεδούχου ομάδας ήταν ο Fasslaj στο 18΄και στο 30΄, ενδιάμεσα είχε κάνει το 2-0 ο Ι. Ρούσης, ενώ στο β΄ μέρος πέτυχε δυο γκολ ο Μποντίνι στο 70΄ και 77΄.  Διαιτητές ήταν οι Γιούργας, Κυπριώτης, Γραμμένος.