Σίφουνας ο Θιναλιακός στη Λευκίμμη

Γ΄ Εθνική
03 Nov 2019 / 18:41

ΚΕΡΚΥΡΑ. Ο Θιναλιακός μετά από εξαιρετική εμφάνιση, πέρασε με σαρωτικό τρόπο από τη Λευκίμμη,

κερδίζοντας την ΑΕΛ που απογοήτευσε, με 4-0. Το κερκυραϊκό ντέρμπι ήταν έγινε κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες, η ομάδα της Αχαράβης ευτύχησε να προηγηθεί νωρίς στο σκορ και να μεταφέρει το άγχος στον αντίπαλο, που δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού να δείξει ότι μπορούσε να πάρει κάτι θετικό.
Μόλις στο 10΄, ο Λούβρος ανατράπηκε από τον Καμάτσο, κερδίζοντας πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Αρμένης κάνοντας το 0-1, που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 48΄, ο Κ. Λούβρος αφού πέρασε δύο αντιπάλους, έκανε με πλασέ το 0-2. Στο 56΄ μετά από ωραία προσπάθεια του Λούβρου και παράλληλη σέντρα, ο Αρμένης με κοντινό πλασέ έκανε το 0-3 ενώ στο 69΄ με  δυνατό σουτ εκτός περιοχής του Μπάρντι, έγινε το τελικό 0-4.

Διαιτητές: Γιούργας, Μίχος, Σερίφης (ΕΠΣ Κέρκυρας).

ΑΕ Λευκίμμης (Σπ. Παλαιοχωρίτης): Καμάτσο, Κωστακιώτης, Ανυφαντής, Βασιλάκης, Βλάχος, Παπαδόπουλος, Κιπτίου, Καμαρά, Γαστεράτος, Τσεβανέδης, Κουλούρης Ν. (έπαιξαν και οι Ράντος, Θεοδωράκης, Βούλγαρης).

ΑΣ Θιναλιακός (Π. Κορομπόκης): Βορύλας, Κροκίδης, Μοτσοβίλα, Χατζηδημητρίου, Μπάρντι Κ., Πουλημένος, Αγόρας, Λούβρος, Αρμένης Χ., Μπάρντι Ε., Μουζακίτης (έπαιξαν και οι Γραμμένος, Παουλίνης, Τσουκαλάς, Λυκόκας).