Νίκη παραμονής του Φαίακα στη Βέροια

Χάντμπολ
01 Μαρτίου 2020 / 17:12
Σπύρος Πίκουλας

ΚΕΡΚΥΡΑ. Πολύτιμη νίκη πήρε ο Φαίακας στη Βέροια επί του Φίλιππου με 29-28 στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής

του πρωταθλήματος της Handball Premier. Είναι η πρώτη εκτός έδρας νίκη του στο πρωτάθλημα, η οποία του δίνει το δικαίωμα να ελπίζει θα πετύχει τον στόχο της παραμονής, χωρίς να μπλέξει σε μπαράζ.
Η κερκυραϊκή ήταν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα μπροστά στο σκορ. Μάλιστα λίγο πριν το τελευταίο δεκάλεπτο προηγήθηκε με 27-22, αλλά η έλλειψη συγκέντρωσης και κάποια λάθη έφεραν το σκορ στο 28-28 στο τελευταίο λεπτό, με τον Φαίακα να χάνει πέναλτι με τον Δρούγια, αλλά έχοντας την τελευταία επίθεση στα 19 δευτερόλεπτα πριν την εκπνοή, κατάφερε με γκολ του Δελλή να φτάσει στη νίκη.