Παρασκευή 03.05.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Χάντμπολ, Β΄ Εθνική Ανδρών: Ήττα του Κερκυραϊκού 25-43, από τους Πόντιους Κιλκίς

ΧΑΝΤΜΠΟΛ
21 Απριλίου 2024 / 12:47

Ο Κερκυραϊκός έπαιξε στο ΕΑΚΚ με τους Πόντιους Κιλκίς, μια πιο έμπειρη η ομάδα

Για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β΄ Εθνικής ο Κερκυραϊκός έπαιξε στο ΕΑΚΚ με τους Πόντιους Κιλκίς, μια πιο έμπειρη ομάδα και έχασε 25-43. Ο προπονητής της ομάδας κ. Ν. Πέρρος τόνισε για το ματς «… πρέπει να συγχαρώ τους αθλητές μας για την προσπάθεια που την διέκρινε το φιλότιμο αφού μέχρι το τελευταίο λεπτό έδιναν ότι από τις δυνάμεις είχαν… αν είμαστε, κύρια στο α΄ ημίχρονο πιο συγκεντρωμένοι στα τελειώματα των φάσεων που βγάζαμε θα είχαμε άλλη εικόνα στο παιχνίδι και το 15-19 του α΄ μέρους θα ήταν διαφορετικό…. να δώσουμε και τα εύσημα στον αντίπαλο τερματοφύλακα και να συγχαρούμε την μαχητική ομάδα του Κιλκίς για την νίκης της»

Το επόμενο παιχνίδι είναι το Σάββατο 27 Απρίλη στον Αμύνταιο, ενώ ο Κερκυραϊκός παραμένει στην 5η θέση με 16 βαθμούς το Κιλκίς ανέβηκε στους 30 και ισοβαθμεί με Πανόραμα και Βόλο.

Πεντάλεπτα: 2-5, 4-7, 7-20, 9-13, 12-16, 15-19 ημίχρονο, 16-21, 17-25, 21-29, 22-34, 23-39, 25-43 τελικό

Δίλεπτα: 2/4 Πέναλτι: 0/0 και 5/5

Διαιτητές: Λινάρδος Ν και Νικολαΐδης Δ Βέροιας.

Κερκυραϊκός ΓΣ (Ν. Πέρρος): Κουρτέσης 3, Αλαμάνος , Νικομάνης, Κούρκουλος 3, Ουζούνογλου 1, Κοντογουλίδης 4, Μεσημέρης, Μπίζγκα 7, Μωραΐτης 4, Σκορδίλης 3, Αυθίνος.

Πόντιοι Κιλκίς (Κωστόπουλος Γ): Βάλης 8, Μαυρόπουλος Α 9, Μαυρόπουλος Χ2, Κωστόπουλος 1, Τσιβιντζέλης 4, Κουσίδης 6, Σαλαβασίδης 7, Ευαγγελόπουλος , Καλαϊτζής 6, Βάλης