Σάββατο 27.04.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Χάντμπολ: Νίκησε τους Κύκλωπες ο Φαίακας, έμεινε μόνος στην κορυφή

Χάντμπολ
04 Φεβρουαρίου 2018 / 18:13

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ. Ο Φαίακας πέρασε και από την Αλεξανδρούπολη και πήρε εύκολα τη νίκη κόντρα στους Κύκλωπες με 28-20.

Αναμενόμενη αν υπολογίσει κανείς την ποιότητα και τις δυνατότητες των δυο αντιπάλων. Ο Φαίακας που προηγήθηκε στο δεκάλεπτο με 5-0 έφτασε εύκολα στο 10-16 στο ημίχρονο, ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ και από το 40΄ είχε κλειδώσει τη νίκη έχοντας τουλάχιστον οκτώ τέρματα διαφορά.
Σε συνδυασμό με την ισοπαλία της Πυλαίας στη Νάουσα, 26-26 με τον Ζαφειράκη είναι μόνος πρώτος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.
Φαίακας (Ν. Ριγανάς – Μιχαλάκης): Ασμάνογλου. Κατσαρός2,  Ασμάνογλου.
Τόμσον 5,  Παγωνίδης4, Πάλλας 3, Κόντης, Ριγανάς 5, Σουλάνης 3, Δόικας 3, Νάστος 3, Βάγιας, Κατσακιώρης,